Overzicht

Cursussen

De Gruitpoort is een creatieve broedplaats waar iedereen wordt uitgedaagd om ideeën vorm te geven. Je kunt bij ons elke week terecht voor meer dan 50 cursussen, van taal tot tekenen, voor jong en oud!


Het cursusseizoen start in de week van 17 september, tenzij anders vermeld. In de eerste Open Lessenweek kun je vrijblijvend kennismaken met ons cursusaanbod.


De cursussen zijn opgedeeld in 5 categorieën. Scroll naar beneden voor lesdagen en -tijden.


  • Algemene ontwikkeling
  • Talen
  • Jeugd & Jongeren
  • Beeldend
  • Open Ateliers

Algemene ontwikkeling

  • Volwassenen muziektheater | Do 20.15-21.45 uur | Lotte Rosier & Zwaan Stam
  • Creatief Schrijven | Ma 19.30-21.00 uur | Gemma van Dalen
  • Biografisch schrijven | Vr 10.00-12.00 uur | start 01-03 Lieke Deelstra
  • Filosofie | Do 15.30-17.30, tweewekelijks, start 18-10 | Marijn Parmentier
  • Argentijnse tango | Vr 20.00-21.30 uur, tweewekelijks, start 07-09 | Corina & Dave Mateman
  • Argentijnse tango 'Two to tango' | Vr 19.00-20.00 uur, privéles, instromen gehele seizoen | Corina & Dave Mateman
  • Kunstgeschiedenis: lezingen & excursies | Do 10.00-12.00 uur, start 04-10 | Inge van Velzen
  • Moderne Nederlandse literatuur | Ma 14.00-16.00 uur, start 01-10 | Wessel Läken


Exhibition on screen

Kunstevenementen op het witte doek

  • Vermeer | 05-09 20.30, 07-09 16.00, 11-09 | 10.00 uur
  • Cézanne | 03-09 20.30, 05-10 16.00, 11-09 | 10.00 uur
  • Hokusai | 07-11 20.30, 09-11 16.00, 12-11 | 10.00 uur
  • Girl with the pearl | 05-12 20.30, 07-12 16.00, 11-12 | 10.00 uur

Talen

Italiaans

  • Beginners 1| Di 18.45-20.15 uur | Mirjam Pas-van Dam
  • Beginners 2| Di 18.45-20.15 uur, start 08-01 | Mirjam Pas-van Dam
  • Italiaans 2 |Di 20.30-22.00 uur | Mirjam Pas-van Dam
  • Italiaans 3 | Wo 19.30-21.00 uur | Nina Vaccaro-Palkina
  • Italiaans 4 | Di 20.00-21.30 uur | Nina Vaccaro-Palkina
  • Italiaans Conversazione | Ma 19.00-20.30 uur | Alberto Vaccaro


Spaans

  • Beginners 1 | Ma 20.30-22.00 uur | Carol Dinissen-Alvarez
  • Beginners 2 | Ma 20.30-22.00 uur, start 07-01 | Carol Dinissen-Alvarez
  • Spaans 2 | Ma 19.00-20.30 uur | Carol Dinissen-Alvarez
  • Spaans 4 | Di 20.30-22.00 uur | César Castro Goicochea
  • Spaans 4 | Do 19.00-20.30 uur | César Castro Goicochea
  • Spaans conversatie | Do 20.30-22.00 uur | César Castro Goicochea


Engels

  • Beginners 1 | Wo 19.00-20.30 uur | Garcia Sudmeijer
  • Beginners 2 | Wo 19.00-20.30 uur | Garcia Sudmeijer
  • Engels 2 | Wo 20.30-22.00 uur | Ruut Sudmeijer
  • Engels 4 | Ma 20.30-22.00 uur | Garcia Sudmeijer


Frans

  • Beginners 1 | Ma 19.30-21.00 uur | Deirdre Schokking
  • Beginners 2 | Ma 19.30-21.00 uur, start 07-01 | Deirdre Schokking
  • Frans 5 | Di 19.00-21.00 uur | Jan-Willem Hoeben


Duits

  • Beginners 1 | Do 19.00-20.30 uur | Paul van Dun
  • Beginners 1 | Do 19.00-20.30 uur, start 07-01 | Paul van Dun


Nederlands

Nederlands voor anderstaligen | Wo 19.00-20.30 uur|David Luque Riera

Jeugd & Jongeren

Muziektheaterschool GRID

  • Jeugdopleiding | Wo 15.00-16.30 | Kirsten Robben en Carina Numan
  • Jongerenopleiding | Wo 16.30-18.00 uur | Kirsten Robben en Carina Numan
  • Jongerenopleiding | Wo 18.30-19.30 uur | Kirsten Robben en Zwaan Stam
  • Jongerenproductie | Wo 18.00-20.00 uur | Wendelien Wouters en Carina Numan
  • GRID GOUD| Wo 20.00-22.00 uur| Wendelien Wouters en Carina Numan
  • Acrobatiek 6-12 jaar | Do 15.00-16.30 uur | Lotte Rosier
  • Jeugdopleiding | Do 16.30-18.00 uur | Lotte Rosier en Zwaan Stam
  • Jeugdproductie | Do 18.00-20.00 uur | Lotte Rosier en Zwaan Stam


Beeldend

  • Tekenen en schilderen jeugd | Di 16.00-18.00 uur | Lies Sieverding
  • Beeldbouwen jeugd | Wo 16.00-18.00 uur |Berna Bonenkamp
  • Talentenklas 14+ | Vr 19.00-21.00, start 2 nov | Verschillende kunstdocenten


Talen

  • Engels 4-6 jaar | Do 14.30-15.20 uur | Bi2ingual Kids
  • Engels 7-9 jaar | Do 15.30-16.20 uur | Bi2ingual Kids
  • Engels 10-12 jaar| Do 16.30-17.20 uur | Bi2ingual Kids


Peuterkunst (ouder en kind), start 3-10

  • Beeldend | Wo 9.30-10.30 uur, 2 lessen, start 3-10 | Femmie van den Ouden
  • Muzikaal meespeeltheater | Wo 9.30-10.30 uur, 2 lessen | Zwaan Stam
  • Mediacreativiteit | Wo 9.30-10.30 uur, 2 lessen | Bart Laport

Beeldend

Boetseren

  • Boetseren | Di, Do, Vr 9.30-11.30 uur / Wo 19.30-21.30 uur | Jozef Kemperman
  • Modelboetseren | Do 13.30-15.30 uur | Jozef Kemperman


Tekenen en schilderen

  • Tekenen en schilderen | Di 19.30-21.30 uur | Lies Sieverding
  • Tekenen en schilderen | Do 10.00-12.00 & 13.30-15.30 uur | Marcel Reijerman
  • Tekenen en schilderen | Do 20.00-22.00 uur | Inge Meuleman
  • Tekenen en schilderen | Do 20.00-22.00 uur | Tura Serra
  • Tekenen en schilderen | Wo 9.30-11.30 uur | Tura Serra
  • Model- en portrettekenen | Vr 10.00-12.00 uur | Marianne Epiney


Beeldhouwen

  • Beeldhouwen in hout | Ma 15.00-17.00 & 19.30-21.30 uur | Jac Wijnhoven
  • Beeldhouwen in steen | Wo 19.15-21.45 uur | Liesbeth Crooijmans
  • Werkplaats steen & hout | Do 19.30 uur | Jozef Kemperman


Edelsmeden

  • Beginners | Ma 19.30-21.30 uur | Mariska Veer
  • Gevorderden | Wo 19.30-21.30 uur | Hans Rietman


Digitaal

  • Fotografie | najaar, info volgt | Charles Keijser
  • Photoshop/Grafische vormgeving | Di 19.30-21.00 uur | Heidi Otten
  • 3D lab | Di 19.30-20.30 uur

Open ateliers

Zelfstandig werken, zonder docent. Het gehele seizoen instromen.

  • Edelsmeden | Ma 14.00-16.30 uur
  • Tekenen & schilderen: Lokaal 3.1 | Ma & di ochtend/middag
  • Beeldhouwers collecties | Do & vr 9.00 - 12.00 uur